Čestitka predsjednika Skupštine opštine dr Andrije Petkovića, povodom Dana opštine Tivat

20 nov 2020

Drage sugrađanke i sugrađani,

21. novembar je dan kada je narod Tivta uklonio najveće zlo XX vijeka, fašizam. Danas, se suočavamo sa novim izazovima, ali nikako ne smijemo da zaboravimo tu prošlost u kojoj su naši preci žrtvovali sve, za nas, da bi bili onakvi kakvi jesmo. Suočavamo se sa problemima, suočavamo se sa epidemijom koronavirusa, suočavamo se sa nedostatkom novca, ali ipak moramo uvijek da se sjetimo kako je bilo njima.

Na ovogodišnjoj proslavi nažalost nećemo biti u prilici da gledamo i slušamo kolo Bokeljske mornarice, ali vjerujem da smo sada u ovim teškim vremenima svi mi, prepoznali bogatstvo koje multikonfesionalnost i multietničnost Tivta nudi. I kažem nećemo slušati Bokeljsko kolo, ali ovu čestitku ne mogu da završim nikako drugačije nego jednom zajedničkom porukom za sve nas, ma koje vjere i ma koje nacije bili:

Uljezimo svi u kolo, rukama ruke pružimo,

pokažimo svima okolo da slogu bratsku vriježimo.

Zapjevajmo uz prigodu i mi ko naši đedovi,

da u rodu, ne zaludu, jedne smo majke sinovi.”

dr Andrija Petković,

Predsjednik Skupštine opštine Tivat